تاريخ : شنبه سی ام دی 1391 | 21:6 | نویسنده : کبیری مجد

ممنوعیت خرید و فروش امتیاز یا مجوز موسسات اعتباری از سوی بانک مرکزی

 
ممنوعیت خرید و فروش امتیاز یا مجوز موسسات اعتباری از سوی بانک مرکزی
 

آی بی نیوز - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور آگاهی هموطنان عزیز اعلام کرد: با استناد به تبصره 1 ماده 96 قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه ايجاد و ثبت نهادهاي پولي و اعتباري از قبيل بانكها، مؤسسات اعتباري، تعاوني‌هاي اعتبار، صندوقهاي قرض‌الحسنه، صرافي‌ها و شركت‌هاي واسپاري (ليزينگ‌ها) و همچنين ثبت تغييرات نهادهاي مذكور فقط با اخذ مجوز از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران امكان‌‌پذير است.

لذا هرگونه خريد و فروش امتياز و يا مجوز موسسات اعتباري صندوق های قرض الحسنه مقربین الرضا ، سلیم توس ، خیرالناصرین ، روح الامین و رهگشای سبزوار غيرقانوني بوده و ضمن عدم اجازه ثبت تغييرات با متخلفان ، مستند به قوانين و مقررات موضوعه از جمله قانون تنظيم بازار غيرمتشکل پولي شديداً برخورد خواهد شد.تاريخ : چهارشنبه بیستم دی 1391 | 15:3 | نویسنده : کبیری مجد
 این مصوبه که توسط مدیریت کل نظارت بر بانکها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به بانکها ابلاغ و از ابتدای سال 1391 قابل اجرا می‏باشد به شرح ذیل اعلام می گردد: 1- افزایش مبلغ بیست میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای دخترانی که مهریه آنان تا 110 سکه بهارآزادی می باشد. 2- افزایش مبلغ بیست میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، برای پسرانی که قبل از 25 سالگی ازدواج می کنند. 3- افزایش مبلغ بیست میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، هر یک از دختران یا پسرانی که یکی یا هر دوی آنها فاقد پدر می باشند. 4- افزایش مبلغ بیست میلیون ریال به سقف تسهیلات ازدواج مصوب، هر یک از دختران یا پسرانی که دانشجوی دانشگاهها یا طلبه حوزه های علمیه و در حال تحصیل می باشند. تبصره- هر یک از دختر و پسر می توانند صرفاً از افزایش مبالغ تسهیلات ازدواج برای یک بند از بندهای فوق برخوردار شوند.(منبع بانک نیوز)

تاريخ : شنبه یازدهم دی 1389 | 11:48 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- پست‌بانک ایران در برنامه‌های آتی باید نسبت به ایجاد و توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به منظور ایجاد خدمات جدید اقدام نماید و یکی از مهمترین این برنامه‌ها ایجاد بانکداری مجازی در کشور است.

به گزارش بینا، دکتر محمدحسن محبیان مدیرعامل پست‌بانک ایران در جلسه مدیران ستادی بانک ضمن اعلام این مطلب گفت: در این رابطه باید بتوانیم از تجارب و مشاوره سازمان‌ها و بنگاههای موفق در زمینه شبکه، فناوری اطلاعات و ارتباطات به نحو مطلوب بهره‌مند شویم.

دکتر محبیان اظهار داشت: یکی از نیازهای پست‌بانک ایران برای توسعه کمی و کیفی خدمات افزایش سرمایه بانک است که در این راستا باید تلاش نماییم تا نسبت به پیدا کردن راهکارها و تحقق این مهم کمک کنیم.
مدیرعامل پست‌بانک ایران با تأکید بر رعایت اخلاق در روابط کاری میان کارکنان ، مدیران ستادی را پشتیبان واحدهای اجرایی ذکر کرد و گفت: هر مدیری مهمترین وظیفه اش این است که برای حوزه کاری خودش برنامه مدون داشته باشد و برای تحقق این امر باید اطلاعات به روز از عرصه‌های مرتبط داشته باشیم و انها را به طور مستمر تجزیه و تحلیل نماییم.
رییس هیأت مدیره پست‌بانک ایران تصریح کرد: نیروی انسانی مهمترین سرمایه بانک محسوب می‌شود لذا باید برای تأمین رفاه آنان تلاش خوبی صورت بگیرد و در اولویت‌های کاری پست‌بانک تعریف گردد تا آنها بتوانند با احساس امنیت و آرامش نسبت به ایفای بهینه وظایف و خدمت‌رسانی مطلوب اقدام کنند.
دکتر محبیان ادامه داد: تمرکز اصلی در زمینه توسعه فعالیت‌ها باید متمرکز بر اجرا و شعب بانک باشد و بهترین نیروها نیز در شعبه‌ها و مراکز عرضه خدمات حضور داشته باشند.
وی ظرفیت پست‌بانک ایران را برای توسعه کمی و کیفی خدمات در داخل و خارج از کشور خوب خواند و افزود: پست‌بانک در اغلب کشورهای پیشرفته دنیا به طور فعال و مؤثر حضور دارد و پست بانک ایران این قابلیت را دارد که خدمات متنوع و جدیدی با بهره‌گیری از تجارب آنها تعریف و عرضه نماید و نمونه آن پیوستن به شبکه IFSو اتصال روستاها کشور به نقاط مختلف دنیا برای مبادلات مالی و بانکی است.
مدیر عامل پست‌بانک در این رابطه خواستار امضاء پروتکل مشترک با 11 کشور عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در زمینه همکاری از طریق شبکه IFSو بانکداری الکترونیک جهت مبادلات مالی و بانک شد.
رییس هیأت مدیره پست‌بانک ایران تذکید کرد: در ارائه خدمات مهمترین اصل برای بانک تأمین رضایت مردم و مشتریان است و در این رابطه باید امانت‌دار خوبی برای مردم باشیم ؛‌ چرا که خیر دنیا و آخرت در همین است.تاريخ : شنبه چهارم دی 1389 | 13:24 | نویسنده : کبیری مجد

به گزارش بیما این جشنواره که از نیمه دوم دی ماه در قالب مسابقات مهارتی آغاز میشود، ماهرترین کارمند در چرخه تحویلداری معرفی و مورد تشویق قرار میگیرد.

جشنواره در قالب مسابقات مهارتی در 3 سطح شعبه، استانی و کشوری در بین کارکنان برگزار شده و مهارتهای افتتاح سپرده، شمارش اسکناس، باندرول کردن و چهار نخ کردن اسکناس با شاخص‌هـای مدت زمان صرف شده و درصد دقت، مورد ارزیابی قرار می گیرند.تاريخ : شنبه چهارم دی 1389 | 13:20 | نویسنده : کبیری مجد

بیما-با تصویب بخش چک در کمیسیون حقوقی و قضایی و پس از اجرایی شدن قانون تجارت، سه نوع چک در سه رنگ مختلف برای متقاضیان صادر خواهد شد.

امین حسین رحیمی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلـامی با اعلـام این خبر در تشریح نتایج بررسی‌های جلسه صبح روز جمعه 3 دی ماه این کمیسیون در مورد لـایحه تجارت گفت: در جلسه  دیروز صبح کمیسیون، اعضاء قانون و مقرارت اسناد مالی و چک را تصویب کردند تا پس از اجرای قانون تجارت تعداد کلـاه‌برداری‌ها و صدور چک‌هـای بیمحل کاسته شود.
نماینده مردم ملـایر با بیان اینکه قانون دسته چک تغییر کرد، توضیح داد: مقرارت صدور دسته چک تغییر کرد و پس از اجرای این قانون همه افراد نمی توانند دسته چک داشته باشند.
به گفته این نماینده، با تصویب بخش چک در کمیسیون حقوقی و قضایی و پس از اجرایی شدن قانون تجارت، سه نوع چک در سه رنگ مختلف برای متقاضیان صادر خواهد شد؛ در هر برگ دسته چک‌ها بر اساس اعتبار و توان مالی متقاضی حداکثر مبلغ و زمان اعتبار در نظر گرفته شده است.
رحیمی تصریح کرد: پیش از این هر متقاضی با هر توان مالی می‌توانست دسته چک داشته باشد در نتیجه صدور چک‌هـای بیمحل افزایش یافته بود چرا که فردا بیش از توان مالی خود مبلغی در چک عنوان میکرد.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی اظهار داشت: همچنین با در نظر گرفتن زمان اعتبار هر برگ چک این امکان از دارنده آن به منظور وصول مبلغ خود در سال‌هـای طولـانی سلب شد.
این نماینده افزود: در واقع در قانون صدور دسته چک، بانک‌ها را مکلف کردیم بر اساس ضوابط تعیین شده از جمله توان مالی افراد دسته چک صادر کند؛ همچنین اگر مدیر شعبه بانکی برای افردی که چک بلـامحل کشیده‌اند حساب جدید باز کنند یا دسته چک صادر کنند، آن مدیر مشمول قانون مجازات کیفری خواهد شد.
به گفته این نماینده در بخش چک لـایحه تجارت، بانک‌ها اجازه ندارند حساب جدیدی برای افرادی که چک بلـامحل کشیده‌اند باز کند و افرادی که سه چک بلـامحل صادر کرده‌اند تا 2 سال از داشتن حساب بانکی و دسته چک محروم خواهند بود.
رحیمی اظهار داشت: با مقرارت جدید چک امیدواریم هم بازار اعتبار چک بالـا رود و هم از صدور چک‌های بیمحل و کلـاه‌برداری تا حد زیادی کاسته شود.

تاريخ : شنبه بیست و هفتم آذر 1389 | 13:5 | نویسنده : کبیری مجد
بینا- بانک مرکزی ساعتی پیش مدیران عامل بانک‌ها را برای حضور در جلسه ویژه‌ای با موضوع آمادگی برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها به ساختمان میرداماد فراخواند.
براساس اطلاعات کسب شده از سوی بانک‌ها، امروز مدیران عامل بانک‌ها از نخستین ساعات صبح در جلسات متفاوت به ترتیب با وزیر اقتصاد و مسئولان این وزارت‌خانه و همچنین رئیس کل بانک مرکزی و معاونان وی حضور پیدا کرده و در حال بررسی جزئیات اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و نقش بانک‌ها در این بین هستند.
شنیده‌های خبرنگار فارس حاکی‌است ابتدا جلسه در وزارت اقتصاد و به دنبال آن در بانک مرکزی برگزار شده است. هم‌اکنون مدیران عامل بانک‌ها در بانک مرکزی حضور دارند.
اجرای هدفمندی یارانه‌ها و اجازه برداشت یارانه‌ها از حساب‌ها طی روزهای آتی، موضوع این جلسات اعلام شده است.
هم‌اکنون مسئولان بانک مرکزی با مدیران عامل بانک‌ها در جلسه ویژه‌ای در این ساختمان مشغول بحث و گفت‌وگو پیرامون اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها هستند.
در همین باره یک مقام آگاه به خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا» گفت: مسئولان وزارت اقتصاد در ساعات پایانی سه‌شنبه هفته گذشته به بانک‌ها اعلام کرده بودند که باید در نهایت آمادگی قرار گیرند چراکه ممکن است همان شب اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها کلید بخورد.
این مقام آگاه تأکید کرد: البته درخواست مسئولان بانکی این بود که به منظور جلوگیری از بوجود آمدن برخی مشکلات فنی، این قانون از دهم تا بیستم ماه جاری به اجرا در بیاید که این امر محقق نشد.
به گزارش فارس، پیش از این نیز مسئولان اجرایی کشور اعلام کرده بودند بزودی هدفمندی یارانه ها با اعلام جزئیات آن توسط رئیس جمهوری در یک برنامه تلویزیونی آغاز می شود.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد شنبه 27 آذر در گفت وگوی مستقیم تلویزیونی بعد از اخبار سراسری ساعت 21:00 شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران، با مردم به تشریح مسائل مهم کشور و موضوع هدفمند کردن یارانه ها خواهد پرداخت.
پیشتر رئیس جمهوری در تاریخ دوم آذر ماه امسال در جمع مردم زنجان اعلام کرد در آینده‌ای نزدیک، توضیحات کاملی ‌درباره هدفمندکردن یارانه‌ها به ملت ایران ارائه خواهد داد.
این در حالی است که محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور نیز در تاریخ 13 آذر ماه در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه راه و ترابری و صنایع وابسته به قانون هدفمندکردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: به زودی با اعلام رئیس جمهور این قانون به مرحله اجرا خواهد رسید.
وی همچنین امروز در مراسم معارفه وزیر جدید امور خارجه از اجرای این قانون در آینده نزدیک خبر داد.تاريخ : شنبه بیست و هفتم آذر 1389 | 13:3 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- فروش اوراق گواهی سپرده ویژه سرمایه گذاری بانک کارآفرین از 27 آذر 89 آغاز می شود.

به گزارش بینا،انتشار اوراق گواهی سپرده ویژه سرمایه گذاری عام سه ساله و با نام از روز شنبه 27 آذر 89 آغاز و تا پایان روز پنج شنبه 2 دیماه 89 ادامه خواهد داشت.این اوراق در قطعات 5 ، 10 ، 20 و 50 و 100میلیون ریالی در تمام شعب بانک کارآفرین منتشر و قابل انتقال به غیر می باشد.


نرخ سود علی الحساب سالانه اوراق مذکور 16درصد به صورت روزشمار و قابل پرداخت در مقاطع ماهانه به دارنده اوراق است.
طبق ضوابط بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی ، بازخرید اوراق پیش از سررسید در شعب صادر کننده انجام می شود و نرخ بازخرید معادل نرخ سود سپرده مدت دار متناظر خواهد بود.تاريخ : شنبه بیست و هفتم آذر 1389 | 13:1 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- ستاد برگزاری قرعه کشی های بانک قوامین در اطلاعیه ای اعلام کرد : نهمین مرحله قرعه کشی حساب های پس انداز قرض الحسنه بانک هشتم دی ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش بینا، در این اطلاعیه آمده است : در مراسم نهمین مرحله قرعه کشی بانک که در تاریخ فوق و در حضور هیئت نظار برگزار می شود تمام کسانی که تا پایان وقت اداری 9/9/89 با حداقل موجودی صدهزار ریال افتتاح حساب و یا تکمیل موجودی کرده اند شرکت داده می شوند.

بر اساس اطلاعیه فوق نهمین مرحله قرعه کشی بانک قوامین پس از تأیید نظار و مسئولین از طریق سایت اینترنتی به آدرس www.ghavamin.com و شماره تماس گویای 88784021 و همینطور شعب بانک اطلاع رسانی می شود.
شایان ذکر است 9 قوامین کارت طلایی هر یک به ارزش دویست میلیون ریال و 90 قوامین کارت نقره یی هر یک به ارزش صدمیلیون ریال از جمله جوایز نهمین مرحله قرعه کشی حساب های پس انداز بانک قوامین است.تاريخ : پنجشنبه یازدهم آذر 1389 | 10:4 | نویسنده : کبیری مجد
اخبار ویژه بینا- مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اعلام این خبر که امکان هجینگ ارز به ریال در شعب این بانک امکان پذیر شده است گفت: ذخایر ارزی ایران به حدی رسیده که بتواند نیازهای فوری و فوتی خود را پاسخ دهد. به گزارش بینا، کوروش پرویزیان در سمینار بررسی تنگناهای تجاری و تضییقات بانکی باظهار داشت: هیات مدیره بانک توسعه صادرات تصویب کرد که در این بانک به عنوان اولین بانک کشور بحث هجینگ امکان پذیر شود و با این اقدام امکان اجرای آن و هجینگ ارز به ریال امکان پذیر شد.

وی ادامه داد: با این اقدام معاملات خرید و فروش آتیه ارز در شعب بانک توسعه صادرات امکان پذیر شده است و قرار شده بین یک تا شش ماه این موضوع را پوشش دهیم و در صورت مثبت بودن عملکرد آن را به صورت فراتر انجام دهیم.
پروزیان در ادامه خبر داد: هم اکنون با مصوبه مجلس در قانون برنامه امیدواریم تاسیس بانک های خارجی در کشور عملی شوند و در حال حاضر با توجه به امکان قانونی بودن این موضوع مشکل قانونی تاسیس بانک‌های خارجی در ایران وجود ندارد.
وی در ادامه با اشاره به یکی از گزارش‌های بانک جهانی در مورد وضعیت اقتصاد ایران در چند سال قبل عنوان کرد: عمده ترین چالشی که برای اقتصاد ایران در آن گزارش مطرح شده بود رو به فزونی بودن نرخ بیکاری و تورم و همچنین بحث نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر در اقتصاد ایران بوده است.
وی اضافه کرد: طبق آن گزارش برآورد شده بود که اگر بخواهیم یک درصد تولید ناخالص داخلی ایران افزایش پیدا کند نیاز به افزایش سه درصدی در سرمایه‌گذاری‌هاست.
پروزیان در همین مورد یادآور شد: اگر بخواهیم تولید ناخالص داخلی رشد کند نیاز است که سرمایه‌گذاری و پس‌انداز به میزان بالاتری در کشور داشته باشیم و این رشد بدون جذب و تقویت بخش خصوصی و محدود کردن امتیازات و انحصارات در بخش دولتی امکان پذیر نیست.
وی در همین مورد متذکر شد: در سیاست‌های اصل 44 نیز به این موضوع توجه شده که تقریبا بخش عمده‌ای از اقتصاد ایران در دست مردم باشد.
وی در ادامه عنوان کرد: هم اکنون وضعیت اقتصاد ایران نسبت به چند سال قبل متفاوت شده است و ذخایر ارزی ایران به حدی رسیده که بتواند نیازهای فوری و فوتی را پاسخ دهد و نیازهای سرمایه‌گذاری را در قالب‌های مختلف تامین کند که امیدواریم این مسیر هم ادامه داشته باشد.تاريخ : دوشنبه هشتم آذر 1389 | 11:30 | نویسنده : کبیری مجد
شیوه نظارت قبل، حین و بعد از پرداخت تسهیلات و همچنین نحوه پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی توسط صندوق مهر امام رضا(ع) و بانک‌های عامل از سوی کمیته این مشاغل تعیین شد.
با اجرای قانون حمایت و ساماندهی مشاغل خانگی شیوه نظارت و همچنین نحوه پرداخت تسهیلات از طریق صندوق مهر امام رضا(ع) و بانک‌های عامل به این مشاغل توسط کمیته مشاغل خانگی با حضور تمامی اعضا تصویب و ابلاغ شد.
براین اساس نظارت قبل از پرداخت تسهیلات شامل بررسی و اطمینان از داشتن مهارت، تجربه لازم، اهلیت فرد توسط دستگاه اجرایی، بررسی دقیق طرح پیشنهادی توسط دستگاه اجرایی و نظارت بر تنظیم قرارداد میان پشتیبان و شاغلین تحت پوشش است.

بقیه در ادامه مطلب ...ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه هجدهم آبان 1389 | 10:18 | نویسنده : کبیری مجد

تا پايان مهر ماه 1389، بانك صادرات ايران 43 هزار ميليارد و 600 میلیون ريال تسهيلات در قالب بنگاههاي كوچك اقتصادي و طرحهاي زودبازده و كارآفرين به متقاضيان پرداخت نمود .

به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، اين بانك در اجراي اهداف برنامه توسعه اقتصادي كشور در زمينه اشتغالزايي و طرح گسترش بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين همسو با سياستهاي مهرورزي و عدالت گستري دولت محترم،از سال 1384 تا پايان مهر ماه 1389بالغ بر 6/43 هزار ميليارد ريال تسهيلات به بنگاههاي اقتصادي كوچك و طرحهاي زودبازده و كارآفرين در اقصي نقاط كشور پرداخت كرده است.

بنا بر این گزارش از مجموع تسهیلات پرداختی مبلغ 5 هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی، 26 هزار میلیارد ریال در بخش صنعت و معدن، 10 هزار میلیارد ریال در بخش خدمات فرهنگی و اجرایی و بیش از 2 هزار میلیارد ریال در سایر بخشها تسهیلات پرداخت شده است.

گفتني است استانهاي تهران، اصفهان، فارس، خوزستان و خراسان رضوي به ترتيب بيشترين ميزان تسهيلات را در قالب بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين از بانك صادرات ايران دريافت نموده اند.

منبع سایت بانک صادراتتاريخ : یکشنبه شانزدهم آبان 1389 | 14:55 | نویسنده : کبیری مجد

در این همایش که بعنوان دومین دوره مجمع جهانی تبلیغات در کشور برگزار شد،تعداری زیادی از مدیران و کارشناسان حوزه تبلیغات حضور داشتند که این نشست موجب برقراری ارتباط بین کارفرمایان و آژانس های تبلیغاتی و فرصتی برای معرفی توانمندیهای این آژانس ها بوجود آمد.

دانشمندان و سخنرانان این همایش که از کشورهای انگلستان و استرالیا دعوت شده بودند،نتایج تحقیقات و تئوریها و آخرین نظریه های تبلیغات در دنیا را برای شرکت کنندگان بازگو کردند.
کریس آرنولد از مدیران و محققان برجسته حوزه تبلیغات از کشور انگلیس در تحقیقات خود با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست در دنیا برای سلامت جوامع بشری گفت:در تحقیقاتی که در سایت های اینترنتی داشته است به مطلبی برخورده است که با استانداردها و نظریه های تبلیغات دنیا بسیار همخوانی دارد.
وی در ادامه گفت:بانک شهر در ایران به عنوان اولین بانکی است که خود را بعنوان دوستدار محیط زیست معرفی کرده است و لازم است این بانک برای اثر بخشی این شعار تبلیغاتی به تعهدات خود در حفظ محیط زیست عمل کند.
بر اساس این گزارش،محمود شهریاری مجری برنامه ،فعالیت های محیط زیست بانک شهر و اقدامات موثر شهردار تهران در توسعه فضای سبز و حل مشکلات ترافیکی را به حضار گزار ش داد.بینا- در مهرماه سال‌جاری دستگاههای پرداخت الکترونیک پست‌بانک ایران شامل خودپردازها(ATM)، پایانه فروش(POS) و پایانه‌های شعب (Pin Pad) جمعاً 635 هزار مورد تراکنش پولی را انجام داده است.

به گزارش بینا، رییس اداره کل بانکداری الکترونیک پست بانک ایران گفت: این تراکنش‌ها شامل 510 هزار و 619 مورد مربوط به دستگاههای خودپرداز، 123 هزار مورد از طریق دستگاههای پایانه فروش و یک هزار و 377 مورد مربوط به پایانه شعب می‌باشد.

ارگی اظهار داشت: تا پایان مهرماه سال 89 به منظور ایجاد زمینه بهره‌برداری و توسعه خدمت بانکداری الکترونیک 275 هزار و 922عدد انواع کارت الکترونیکی برای مشتریان و هموطنان صادر شده است که از این تعداد 254 هزار و775 کارت برداشت پست‌بانک کارت و 21 هزار و 147 عدد نیز انواع کارتهای خرید و کارت هدیه پست‌بانک بوده است.
رییس اداره کل بانکداری الکترونیک پست‌بانک ایران افزود: در حال حاضر 5 هزار و 996 دستگاه پرداخت الکترونیک بانک در سطح شعب و دفاتر شهری و روستایی بانک فعال است که شامل 226 دستگاه خودپرداز، 5 هزار و 329 دستاه پیانه فروش و 441 دستگاه پایانه شعب است.
وی تصریح کرد: براساس آنچه که گفته شد تراکنش‌های صورت گرفته از طریق دستگاههای الکترونیک بانک در سطح شهرها و روستاها تنها مربوط به مشتریان پست‌بانک نبوده بلکه به خاطر اتصال پست‌بانک به شبکه شتاب بانکی، بخش عمده‌ای از تراکنش ها و عملیات بانکداری الکترونیک ثبت شده در دستگاههای مذکور به مشتریان بانک‌های خصوصی و دولتی کشور اختصاص دارد.تاريخ : شنبه پانزدهم آبان 1389 | 9:40 | نویسنده : کبیری مجد

رتبه بندی بانک های کشور در حوزه پایانه های فروش


بینا- تحلیل آمارهای بانک مرکزی در زمینه عملکرد بانک های کشور در حوزه پایانه های فروش حاکی از این است که بانک پارسیان با 22.4درصد رشد در حوزه درصد سهم بازار تعداد تراکنش پایانه های منصوبه در شهریور ماه ، رتبه نخست را از آن خود کرده است.

به گزارش بینا، بانک های صادرات، ملت و پارسیان همانند ماههای گذشته، صدر فهرست درصد سهم بازار پایانه های منصوبه، درصد سهم بازار تعداد تراکنش و درصد سهم بازار مبلغ تراکنش را در اختیار دارند.نگاهی به آمار شهریور ماه نشان می دهد که بانک صادرات با 7/23 درصد، بیشترین سهم از مجموع پایانه های فروش منصوبه در کشور را داراست و در رتبه نخست کشوری قرار دارد و با این تعداد پایانه،9/18 درصد از مبلغ کل تراکنش های کشور و 9/20درصد از کل تعداد تراکنش ماه مذکور به بانک صادرات اختصاص دارد که در هر دو بخش بانک صادرات را در مقام دوم قرار می دهد.

بانک ملت در حالیکه 7/14درصد از کل پایانه های منصوبه در ماه شهریور را داراست، در مقام سوم کشوری قرار دارد ولی 6/37 درصد از مبلغ کل تراکنش ها ا در این ماه را داشته و از این نظر پیشتاز است.

در این ماه بانک ملی با 10/16 درصد از سهم بازار مبلغ تراکنش، سوم است و رده دوم درصد سهم پایانه های منصوبه و همچنین رتبه نخست کشوری در خصوص تعداد تراکنش به بانک پارسیان تعلق دارد.

آخرین رتبه بندی موجود در مورد بانکداری کشور در تمامی حوزه ها، آمار شهریور ماه 1389 است که در سایت بانک مرکزی قابل دسترسی استتاريخ : دوشنبه دهم آبان 1389 | 12:29 | نویسنده : کبیری مجد

پول نیوز -
گردهمایی نظام بانکی با حضور رییس جمهور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می شود. 

به گزارش پول نیوز، در این گردهمایی که در روزهای هشتم و نهم آبان ماه برگزار می شود مدیران عامل و نمایندگان شبکه بانکی حضور دارند و عملکرد سال های گذشته را بررسی می کنند.

این گزارش حاکی است که در نمایشگاهی که در حاشیه این همایش برپا شده بانک های دولتی و خصوصی در غرفه های مختلف دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند.

تاريخ : دوشنبه دهم آبان 1389 | 9:51 | نویسنده : کبیری مجد
بینا- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه بورس، بانک و خصوصی سازی در روزهای 14 الی 17 دی، از آغاز ثبت نام برای شرکت در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش بینا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تشکیل نخستین جلسه شورای اطلاع رسانی بازار سرمایه باحضور نمایندگان شرکت های تحت نظارت سازمان بورس، کانون ها و رسانه ها، گفت: در این نشست، موضوع برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و خصوصی سازی مطرح و با نظر موافق اعضای شورا، مقرر شد برنامه ریزی برای نمایشگاه چهارم، با هدف محوری آشناکردن عموم جامعه با بورس و بازار سرمایه انجام شود.

بقیه در ادامه مطلب ...ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه دهم آبان 1389 | 9:47 | نویسنده : کبیری مجد
بینا- مقررات نحوه افتتاح حسابهای ارزی اعلام شد.
به گزارش بینا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مقررات ارزی ناظر بر نحوه افتتاح حساب‌های ارزی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی را به این شرح اعلام کرد؛
1- نرخ سود سپرده‌های ارزی به نحوی تعیین شود که مطلوبیت لازم برای جذب منابع ارزی از بازار داخل کشور را فراهم آورده و موجب تشویق مشتریان به افتتاح این‌گونه حساب‌ها و انجام سپرده‌گذاری ارزی شود.
2- چنانچه متقاضیان با پرداخت نقود بیگانه (بصورت نقدی) نسبت به گشایش حساب و یا واریز وجه به حساب‌های مفتوحه قبلی اقدام کنند، در صورت تقاضای برداشت از حساب، بانک‌ها موظفند وجه مورد بحث را عیناً به ارز وصول شده به حساب و یا سایر ارزهای جهانروا پرداخت نمایند. در این رابطه تأکید می نماید اخذ هرگونه تعهد از مشتریان مبتنی بر پرداخت ارز در حد مقدورات یا معادل آن به ریال به نرخ روز درخصوص اینگونه حسابها فاقد موضوعیت است.
3- صدور حواله از محل موجودی حسابهای مفتوحه موضوع بند (2) به حسابهای داخلی و خارج از کشور با حداقل کارمزد مندرج در بخشنامه ذیربط صادره از سوی بخش نظارتی این بانک انجام پذیرد.
4- لازم است شعب ارزی آن بانک تمهیدات بعمل آمده در این خصوص را به نحو شایسته ای به اجرا گذاشته و دیگر ادارات ذیربط آن بانک نیز مراتب را به ویژه از طریق پایگاه اطلاع رسانی به اطلاع عموم برسانند.
5ـ پرداخت اسکناس از محل حواله‌های ارزی وارده به ذینفع یا غیر آن صرفاً در حد مقررات آن بانک بلامانع است.
6ـ این بانک آمادگی دارد مازاد اسکناس مصرف نشده از محل حسابهای مورد بحث را با نرخ مناسب خریداری نماید. در این رابطه لازم است ادارات مربوطه با اداره بین‌الملل این بانک هماهنگی لازم را به عمل آورند.تاريخ : پنجشنبه ششم آبان 1389 | 10:29 | نویسنده : کبیری مجد
مانده تسهيلات اعطايي نظام بانكي به بخش هاي مختلف اقتصادي كشور از 729 هزار ميليارد ريال در پايان سال 1383 به بيش از دو ميليون و 319 هزار ميليارد ريال در پايان مردادماه سال جاري بالغ شد كه اين رقم رشد 218 درصدي داشته است.
پول‌نيوز - مانده تسهيلات اعطايي نظام بانكي به بخش هاي مختلف اقتصادي كشور از 729 هزار ميليارد ريال در پايان سال 1383 به بيش از دو ميليون و 319 هزار ميليارد ريال در پايان مردادماه سال جاري بالغ شد كه اين رقم رشد 218 درصدي داشته است.  
   
به گزارش پول‌نيوز از دبيرخانه كميسيون هماهنگي روابط عمومي بانك ها، شبكه بانكي كشور طي مدت اشاره شده و در راستاي سياست هاي دولت مبني بر حمايت از طرح هاي عمراني و زيربنايي، بخش اعظمي از تسهيلات خود را به اين موضوع اختصاص داده است.

بر اساس اين گزارش، بيشترين تسهيلات به مبلغ 712 هزار ميليارد ريال به بخش مسكن و ساختمان پرداخت شده است و بخش هاي صنعت و معدن با 584 هزار ميليارد ريال، خدمات با 473 هزار ميليلارد ريال، كشاورزي با 290 هزار ميليارد ريال، بازرگاني با 230 هزار ميليارد ريال و بخش صادرات با 30 هزار ميليارد ريال در رتبه هاي بعدي قرار دارند.


تاريخ : یکشنبه بیست و پنجم مهر 1389 | 11:9 | نویسنده : کبیری مجد

مصادف با شب ميلاد با سعادت امام رضا (ع) مرکز صداي سپهر با حضورمديرعامل بانک صادرات ايران افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران به منظور جلب رضايت مشتريان و ارائه خدمات نوين بانکي مرکز صداي سپهر با شماره تلفن 09602 از  روز دوشنبه 26 مهرماه سال جاري به طور رسمي توسط دکتر سيدمحمد جهرمي مدير عامل و با حضور اعضاي هيات مديره اين بانک و چند تن از مقامات اقتصادي افتتاح خواهد شد.

شايان ذکر است مرکز صداي سپهر امکان ارائه خدماتي چون تلفن بانک، پرداخت قبوض، امداد مشتريان، پرداخت خودکار هزينه سوخت خودرو و اطلاع رساني خدمات بانکي دارد، همچنين ساير خدمات بانکي در آينده نزديک از طريق اين سرويس ارائه خواهد شد.

منبع سایت بانک صادرات ایرانتاريخ : شنبه بیست و چهارم مهر 1389 | 12:0 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- نماینده سازمان بهره وری آسیایی(APO) ومرکز ملی بهره وری ایران از دستاوردهای کیفیت بهره وری بانک کشاورزی بازدید کردند.

به گزارش بینا،دراین بازدید که روز پنجشنبه 22 مهرماه سال جاری در تهران انجام شد، منوچهر حیاتی مدیر سرمایه انسانی این بانک با اشاره به تحولات نظام بانکی کشور طی سال های اخیر و حضور بانک های خصوصی در عرصه بانکداری کشور،گفت:در بانکداری امروز، رقابت در کیفیت خدمات تأثیر گذاری قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه 24 ساعته بودن یکی از اصلی ترین مولفه های بانکداری امروز است و محدود به زمان و مکان نیست یاد آورشد،نظام بانکی کشور تاکنون بیش از 90 میلیون فقره کارت بانکی را صادر و در اختیار مشتریان قرار داده است.
حیاتی متذکر شد،در حال حاضر حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه پایانه فروش توسط نظام بانکی در کشور نصب وراه اندازی شده است و در آینده ای نزدیک، این تعداد از 2 میلیون دستگاه فراتر خواهد رفت و مردم نیازی به جابه جایی فیزیکی پول نخواهند داشت.
مدیر امور سرمایه انسانی بانک کشاورزی با اعلام اینکه نظام بانکی کشور 17 هزار و 800 دستگاه خودپرداز نصب وراه اندازی کرده است افزود:با استفاده از بسترهای الکترونیکی از جمله اینترنت و تلفن امکان دسترسی غیر حضوری به خدمات بانکی به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است.
وی؛ تأمین مالی اقتصاد کشور،مدیریت نقدینگی 250هزار میلیارد تومانی کشور و همچنین مدیریت 350 میلیون مشتری حساب را از دیگر فعالیت های شاخص نظام بانکی بر شمرد و تصریح کرد: سالانه به حدود 7 میلیون نفر از مراجعه کنندگان به نظام بانکی تسهیلات پرداخت می شود.
حیاتی اعلام کرد، بانک کشاورزی با بیش از 1900 شعبه فیزیکی در نقاطی که بهره برداران بخش کشاورزی فعالیت می کنند خدمات گسترده ای را ارائه می کند.
حیاتی با یادآوری اینکه بسیاری از اقدامات انجام شده در بانک کشاورزی در نظام بانکی منشاء اثر قابل ملاحظه ای بوده است، اجرای برنامه های راهبردی،راه اندازی نظام بانکداری متمرکر کشور (Core Banking) باعنوان مهرگستر ، سیستم نوبت دهی هوشمند،مرکز ارتباط سبز،بانکداری اینترنتی و همچنین اجرای طرح آتیه،بانک پذیری کودک ونوجوان و ... را از دستاوردهای مهم این بانک طی سال های گذشته برشمرد.
وی در خاتمه سخنانش دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت Iso9001،انتخاب بانک کشاورزی به عنوان بانک برتر ایران در سال 2006 از سوی موسسه بین اللمللیThe Banker، انتخاب به عنوان برترین های پاسخگویی از بین 137 دستگاه اجرایی و انتخاب به عنوان سازمان قابل تقدیر در جشنواره شهید رجایی برای چهارسال متوالی را نیز از دیگر دستاوردهای این بانک معرفی کرد.
بر اساس این گزارش،دکتر فتاح میکائیلی استاد دانشگاه نیز در سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در بانک کشاورزی گفت: دنیای امروز وارد مرحله جدیدی از مدیریت شده است و در شاخص های ارزیابی سازمان ها دیدگاه های مشتریان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه نظام بانکی در توسعه اقتصادی کشور نقش بسیار مهم وسازنده دارند، ابراز امیدواری کرد بانک کشاورزی در مسیری قرار گیرد که شاخص های ارزیابی آن از دیدگاه مشتریان تهیه و تدوین شود.
این گزارش می افزاید، جلسه بازدید نماینده سازمان بهره وری آسیایی(APO)از دستاوردهای کیفیت و بهره وری بانک کشاورزی با حضور مدیر امور سرمایه انسانی،روسا، معاونان و کارشناسان ادارات کل سازمان وبهبود روش ها،امورکارکنان ، امور بین الملل و اعتبارات و هدایت سرمایه گذاری این بانک و مدعوینی از وزارت تعاون، بانک های مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اقتصاد نوین،تجارت،توسعه صادرات،سامان،سرمایه،صنعت و معدن،مسکن، و سازمان گسترش ونوسازی ،شرکت طراحی و مهندسی انرژی ،مرکز ملی بهره وری ایران در محل ساختمان مرکزی بانک کشاورزی تشکیل شد و بازدید از واحد های بانک و جلسه پرسش وپاسخ از مهم ترین برنامه های آن بود.تاريخ : شنبه بیست و چهارم مهر 1389 | 11:58 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- به منظور ارائه خدمات بهینه به مشتریان و تعاونگران فعال در بخش های مختلف اقتصادی بانک توسعه تعاون کلیه خدمات نوین بانکداری الکترونیک را ارائه می دهد.

به گزارش بینا،صادق فنایی گفت: در حال حاضر بانک توسعه تعاون با ایجاد بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری مناسب امکان استفاده از تعاون کارت ، کارت هدیه و کارت خرید تعاون را از طریق دستگاه های ATM و POS فراهم نموده است.

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه تعاون افزود: با راه اندازی سامانه اینترنت بانک که از طریق پورتال اصلی بانک توسعه تعاون به نشانی www.ttbank.ir قابل دسترسی می باشد خدمات متنوعی را به مشتریان بانک ارائه می دهد .
وی افزود: انتقال وجه بین حسابهای خود و دیگران در موعد مشخص به صورت اتوماتیک، مشاهده صورت حساب تمامی تراکنش ها، مسدود کردن کارت، تغییر رمز اینترنتی کارت، مشاهده وضعیت انواع تسهیلات دریافتی شامل مبلغ بدهی، مبلغ اقساط و موعد پرداخت ، مشاهده فهرست انواع حسابهای مفتوحه ، انتقال وجه و اعلام موجودی بین کارتهای عضو شتاب، پرداخت قبوض و گزارش وضعیت چکهای صادره و یا مسدود کردن چند برگ چک از جمله خدمات بانکداری نوین بانکی است که در حال حاضر در بانک توسعه تعاون ارائه می گردد .
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه تعاون با اشاره به خدمات خاص بانکداری الکترونیک بانک توسعه تعاون خاطر نشان کرد : بانک توسعه تعاون در نظر دارد تا با ارائه طرح های نوین بانکداری الکترونیک در آینده نزدیک خدمات خاص و ویژه ای را به مشتریان خود ارائه نمایدتاريخ : دوشنبه نوزدهم مهر 1389 | 16:8 | نویسنده : کبیری مجد
بیما- با هدف خدمات رسانی بهتر و با کیفیت تر به مشتریان بانک سینا به ویژه در حوزه خدمات بانکداری الکترونیک، پهنای باند آن دسته از سرپرستی ها و شعب این بانک که دارای پهنای باند محدود تری بودند ارتقا یافت.
به گزارش بیما- با توجه به توسعه خدمات بانکداری الکترونیک در بانک سینا، این امر می تواند در سرویس دهی بهتر و سریعتر به مشتریان موثر باشد.
به همین منظور در نیمه نخست امسال پهنای باند دو سرپرستی "زنجان و قزوین" و "مرکزی و لرستان" و پهنای باند بالغ بر 40 شعبه بانک ارتقا یافته است و برای دو سرپرستی "فارس، بوشهر و کهگیلویه" و "آذربایجان شرقی و اردبیل" لینکMPLS راه اندازی و پهنای باند MPLS سرپرستی "یزد، کرمان و سیستان" نیز ارتقا یافت.
با توجه به راه اندازی شعبه کیش بر روی بستر ماهواره به منظور خدمات رسانی بهتر، لینک زمینی این شعبه و لینک MPLS شعبه اسلامشهر نیز با پهنای باند مناسب عملیاتی شد.این در حالی است که شعب کامرانیه و باجه مستقر در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) تهران تا زمان راه اندازی خط مخابراتی MPLS از بستر ماهواره برخوردار شده اند و 6 شعبه پونک، بازار، شهریار، سعادت آباد، اکباتان و خراسان به سیستم ارتباطی  بیسیم مجهز شده و با پهنای باند بالا فعالیت می کنند.تاريخ : شنبه هفدهم مهر 1389 | 16:19 | نویسنده : کبیری مجد
دبيركل بانك مركزي از آغاز پشت نويسي چك پول‌هاي يكصد هزار توماني از پانزدهم آبان ماه سال جاري خبر داد.
به گزارش آی بی نیوز به نقل از ایرنا، 'محمود احمدي'  افزود: بعد از اين مرحله پشت نويسي چك پول هاي 50 هزار توماني نيز انجام خواهد شد.
وي با بيان آنكه تاكنون حدود 50 ميليون قطعه اسكناس 10 هزار توماني منتشر شده است، گفت: بانك‌ها مجاز به استفاده از اين اسكناس‌ها در دستگاه‌هاي خودپرداز خود هستند و منعي براي بهره‌گيري از آنها در اين دستگاه‌ها وجود ندارد.
احمدي درباره خريد و فروش وام‌هاي پرداختي شبكه بانكي در بازار، گفت: اين پديده همانند ساير موارد غيرمجاز كه در روزنامه‌ها تبليغ مي‌شود مي‌باشد و اين در حالي است كه بانك مركزي از گذشته بر روي برخورد با آن تمركز كرده است.
وي درباره عملياتي شدن چك پول‌هاي 200 هزار توماني در بازار نيز گفت: اين چك پول‌ها در حال حاضر براي عرضه آماده و قرار است پس از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها در صورت نياز توزيع شود.
دبيركل بانك مركزي درباره اتخاذ تدابير لازم براي پرداخت يارانه نقدي مرتبط با قانون هدفمند سازي يارانه‌ها، گفت:‌ برهمين اساس قرار است از زمان اعلام دولت، ‌شبكه بانكي كشور و شعب كشيك تا آخر وقت اداري نسبت به پرداخت يارانه‌ نقدي تعيين شده اقدام كنند.
احمدي ادامه داد: اين امر براي كاهش ميزان حضور مردم در شعب بانك‌ها صورت مي‌گيرد.

** اسكناس‌هاي 20 و 50 هزار توماني چاپ نمي‌شود
دبيركل بانك مركزي گفت: هرچند چاپ اسكناس‌هاي 20 و 50 هزار توماني در دستور كار بانك مركزي قرار ندارد اما حوزه طراحي اسكناس اين بانك آمادگي كامل را براي چاپ اين اسكناس‌ها دارد.
احمدي اظهار داشت: با وجودي كه تلاش مي‌كنيم تا اجازه ورود چك پول‌هاي 200 هزار توماني به بازار را دريافت نمائيم اما هنوز اين اجازه را دريافت نكرده‌ايم.
وي ادامه داد: چك پول‌هاي موجود در بازار 50 و 100 هزار توماني است و ما قصد داريم به مرور كه اسكناس‌هاي 10 هزار توماني را وارد بازار كنيم، به همان مقدار 50 هزار توماني را از بازار خارج نمائيم.
احمدي با بيان اينكه هم اكنون اجازه ورود 200 هزار توماني به بازار صادر نشده، گفت: اسكناس 10 هزار توماني وجه نقد رايج در كشور است، اين در حالي است كه پشت نويسي چك پول‌هاي 50 و 100 هزار توماني نيز در آينده شروع خواهد شد.
وي در پايان خاطرنشان كرد طبق سياست بانك مركزي قصد نداريم كه تكيه مبادلات مردم را بر وجه نقد قرار دهيم، به همين دليل در زمان حاضر استفاده از 200 هزار توماني كنار گذاشته شده است.تاريخ : شنبه هفدهم مهر 1389 | 16:18 | نویسنده : کبیری مجد
بیما- شرکت خدمات انفورماتیک در گزارش عملکرد 6 ماهه اول سال سامانه پرداخت قبوض از پرداخت غیر حضوری 70 میلیون و 83 هزار و 541 قبض خبر داد و اعلام کرد: بر این اساس در طول 186 روز به طور متوسط روزانه نزدیک به 100 هزار سفر درون شهری، با استفاده مشتریان بانکهای طرف قرارداد شرکت از ابزار پرداخت غیر حضوری ، حذف شده است.
به گزارش بیما،مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی این شرکت ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به تعداد قبوض واریزی و فرض همزمانی صدور و واریز قبوض چهارگانه(آب، برق، گاز و تلفن )می توان اذعان داشت هر خانوار برای پرداخت هر چهار قبض ناگزیر از حداقل یک سفر درون شهری است . به این ترتیب با استفاده مردم از ابزار پرداخت الکترونیکی همچون:خودپرداز(ATM )، اینترنت، پایانه فروش(POS)، پیامکSMS))، تلفنبانک و ... مجموعا نزدیک به 17 میلیون 520 هزار و 885 سفر درون شهری در طول مدت یاد شده حذف شده است.
بدیهی است روند روبه گسترش استفاده از این ابزارها ضمن تایید عملکرد مطلوب و روبه رشد این سامانه، نشان از اعتماد روز افزون عموم نسبت به ابزار پرداخت الکترونیکی دارد.در این خبر آمده است: طی شش ماهه اول سال جاری پرداخت قبوض از طریق پایانه های فروشگاهی 377 درصد و پرداخت از طریق پیامک نیز 224 درصد رشد را در مقایسه با زمان مشابه سال قبل داشته است.
نکته حائز اهمیت اینکه همچنان خودپرداز با 19 میلیون و 188 هزار و12 و تلفنبانک با 11 میلیون و 101 هزار و 164 پرداخت قبض به ترتیب رتبه های اول و دوم پرداخت غیرحضوری را به خود اختصاص داده اند؛ این در حالی است که ظرفیت های ایجاد شده در سایر بخش ها همچون:اینترنت بانکینگ، پایانه های فروش، موبایل بانکینگ و ....بسیار بیش از تعداد فعلی می باشد و امید می رود با فرهنگ سازی و آشنایی بیشتر مردم با قابلیت ها و نحوه استفاده این ابزار در آیندهای نزدیک تمامی قبوض به صورت غیر حضوری پرداخت گردد.

تاريخ : پنجشنبه پانزدهم مهر 1389 | 8:36 | نویسنده : کبیری مجد
اولین جلسه کمیته برنامه ریزی (شاخه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری) دومین کنفرانس بین المللی بازاریابی خدمات مالی با حضور نمایندگان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برگزار شد.
به گزارش بیما- در این جلسه که به منظور هم اندیشی و ارائه نظرات نمایندگان بانک ها برگزار شد، پس از طرح اهداف و محورها، پیشنهادهای حاضران در مورد چگونگی برگزاری این کنفرانس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
بر این اساس، کنفرانس مذکور قرار است با محوریت  بازاریابی راهبردی و مزیت رقابتی پایدار در بازار خدمات مالی، در روزهای ششم و هفتم آذرماه سال جاری در تهران برگزار شود.
علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کنفرانس به سایت اینترنتی مرکز بازاریابی خدمات مالی به آدرس  www.FSMcenter.com  مراجعه کنند.
منبع:سایت بیماتاريخ : چهارشنبه چهاردهم مهر 1389 | 11:51 | نویسنده : کبیری مجد

تحقیقات در  موسسه امور مالی و بانکی ال تی دی و همچنین شرکت مشاوره و مطالعات استراتژیک  لندن در امور مالی نشان می دهد که چین تا سال 2015 بزرگترین بازار خرید و فروش خودپردازها را در اختیار خواهد داشت.

 به گزارش بانکی دات آی آر، چین در حال حاضر 210000 دستگاه خودپرداز ( ای تی ام) را در سراسر چین تا پایان سال 2009 راه اندازی کرده است و پیش بینی می شود  طی 6 سال آینده 545 هزار دستکاه دیگر را نیز راه اندازی کند که نشاندهنده ی رشد 160 درصدی در این زمینه است.

آندره چارنیائوسکی مدیر تحقیقات خرده فروشی در سیستم بانکداری و امور مالی خودپردازها در سطح جهان این تحقیقات و تخمین رشد را تایید کرده است.

منبع بانکی دات آی آرتاريخ : چهارشنبه چهاردهم مهر 1389 | 11:43 | نویسنده : کبیری مجد

* آغاز رتبه بندی و اعتبار سنجی مشتریان به زودی در شعب بانک ملی ايران

* عرضه سکه طلا درشعب منتخب بانک ملی ایران

بقیه در ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه چهاردهم مهر 1389 | 11:39 | نویسنده : کبیری مجد

مديرعامل بازار تهاتر ايرانيان گفت: واردات كالا بدون استفاده از سيستم بانكي از طريق بازار تهاتري امكان پذير شد.  

    
'به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران ،دکتر علاءالدين ختايي مديرعامل بازار تهاتر ايرانيان از شرکتهاي وابسته به بانک صادرات ايران گفت: فعالان اقتصادي كه به دليل تحريم با مشكلاتي مواجه شده‌اند، مي‌توانند با توجه به قراردادهاي منعقده بين بازار تهاتري ايرانيان با بازار تهاتري تركيه و استراليا و همچنين بازار تهاتر خاورميانه در امارات متحده عربي كه از سوي همين بازار ثبت و راه‌اندازي شده است، واردات كالا و تجهيزات را بدون استفاده از روش اعتبار اسنادي(‍LC) و از طريق همان بازارهاي تهاتري وارد نمايد.

بقیه در ادامه مطلب ...ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه سیزدهم مهر 1389 | 13:56 | نویسنده : کبیری مجد

9 هزار و 500 میلیارد ریال اوراق مشارکت با سود علی الحساب 16 درصد مربوط به طرحهاي توسعه ظرفيت برق کشور از طريق شعب منتخب بانک صادرات در سراسر کشور عرضه خواهد شد. 

به گزارش آی بی نیوزبه نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران ،از شنبه هفدهم مهرماه امسال 9 هزار و 500 میلیارد ریال اوراق مشارکت مربوط به طرحهاي توسعه ظرفيت برق کشور در شعب منتخب بانک صادرات ایران در سراسر کشور عرضه می شوند.

بر اين اساس بازپرداخت وجه اصل اوراق و پرداخت سودهای آن در سر رسیدهای مقرر توسط وزارت نيرو تضمین شده است و بانک عامل موظف به پرداخت اصل و سودهای آن در مقاطع تعیین شده ، هستند.

اين گزارش حاکي است مدت سررسید اوراق مشارکت از تاریخ عرضه، چهار ساله است اما در صورت بازخرید اوراق قبل از سررسید، سود متعلق با نرخ  5/15درصد برای کل زمان سپری شده محاسبه می شود.

گفتني است سود این اوراق در شرایط کنونی برای سرمایه گذاران بسیار جذاب و استثنایی است و با توجه به اینکه طرح های مذکور از طرح های بسیار سودده و مطمئن محسوب می شوند، پیش بینی می شود  عرضه اين اوراق با استقبال گسترده مردم همراه باشد.تاريخ : شنبه دهم مهر 1389 | 9:11 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- رییس اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام داشت : همزمان با برگزاری هفدهمین جشنواره بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با همکاری مشترک بانک ملی ایران و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولین جشنواره رسانه و بانک برگزار خواهد شد.


به گزارش بینا، حسین دشتی با اشاره به اهدا برگزاری این جشنواره نظیر توسعه تعاملات با رسانه ها ، حمایت از جامعه خبری کشور و افزایش غنای مطالب ارائه شده در رسانه ها با موضوعات بانکی افزود : آثار ارسالی برای جشنواره مذکور در محورهای بانکداری اسلامی، اخلاق بانکداری، بانکداری الکترونیک، امنیت بانکی، اطلاع رسانی در حوزه بانکی، بانک و جامعه، خدمات بانکی و … و در سرفصل های سرمقاله، مقاله، گزارش و مصاحبه ارزیابی می شود و به نظرات برتر توسط بانک ملی ایران جوایزی اهدا خواهد شد.
وی اضافه کرد : تمامی علاقه مندان به شرکت در جشنواره مذکور می توانند آثار خود را در این زمینه تا تاریخ 15 مهر ماه جاری مطابق ضوابط و مقررات مندرج در فرم فراخوان سایت بانک ملی ایران به آدرس www.bmi.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
به گفته دشتی هیاتی متشکل از اساتید ارتباطات و روزنامه نگاری و همچنین مدیران با سابقه بانکی داوری این جشنواره را بر عهده دارند.
رییس اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران در پایان تاکید کرد: توجه به موضوعات اجتماعی ، فرهنگی، ورزشی و … در کنار فعالیت های اقتصادی جزو محوری ترین سیاست های کاری بانک ملی ایران می باشد و امیداست این جشنواره همه ساله و بصورت مستقل بتواند تحت قالب یک دبیرخانه دائمی به کار خود ادامه دهد.  • دانلود فیلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ