تاريخ : پنجشنبه هجدهم شهریور 1389 | 10:11 | نویسنده : کبیری مجد

هر چه که بیشتر زمان می‌گذرد بر تعداد چک‌های برگشتی بیشتر افزوده می‌شود. آخرین گزارش بانک مرکزی در این زمینه نشان می‌دهد از هر هشت چک، یکی در اتاق پایاپای اسناد بانکی تهران برگشت داده می‌شود.

بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی در خرداد ماه سال جاری حدود 4میلیون و 232هزار برگ چک در اتاق پایاپای تهران مبادله شده که 538 هزار برگ آن برگشت داده شده است.
بر این اساس از هر 7.8 درصد چک، یکی در این اتاق به مهر برگشت مزین می‌شود.
از سوی دیگر نسبت چک‌های برگشتی به مبادله شده در خرداد ماه سال جاری به 12.7درصد رسیده که نه تنها بالاترین نسبت در سه ماه اول سال جاری است بلکه بالاترین نسبت در طول بیش از 30سال گذشته نیز به شمار می‌رود.
درصد اسناد برگشتی به مبادله شده از سال 79تا 86حدود پنج درصد و حتی کمتر از این رقم بوده است. در سال 87این نسبت کمی افزایش یافت و به 7.8 درصد رسید. سال 88 بود که نسبت چک‌های برگشتی به مبادله شده دو رقمی شد و به 10.7 درصد رسید. روند افزایشی درصد اسناد برگشتی به مبادله شده در سال جاری نیز ادامه دارد به طوری که شتاب افزایشی آن قابل توجه است. نسبت چک‌های برگشتی به مبادله شده در فروردین تا خرداد به ترتیب 11.5 درصد، 12.1درصد و 12.7درصد ثبت شده است. در سه ماه اول سال جاری نیز این نسبت 12.2درصد محاسبه شده است.
مبلغ چک‌های مبادله شده در خرداد ماه سال جاری حدود 5 هزار و 308 میلیارد تومان بوده که حدود دو هزار و 367 میلیارد تومان آن برگشت داده شده است.
درصد مبلغ چک‌های برگشتی به مبادله شده در این مدت به 4.6 درصد رسیده است.
این نسبت در ماه‌های فروردین و اردیبهشت نیز به ترتیب 3.7 درصد و 5.9 درصد بوده است. درصد مبلغ اسناد برگشتی به مبادله شده در سه ماهه نخست سال جاری نیز 4.9 درصد محاسبه شده است. اگر این نسبت را با نسبت سال‌های پیش بسنجیم می‌فهمیم که درصد مبلغ اسناد برگشتی به مبادله شده تا سال 79 چندان دچار تغییر ویژه‌ای نشده است.
کارشناسان اقتصادی دلیل افزایش تعداد چک‌های برگشتی به مبادله شده را به رکود نسبت می‌دهند که اولین نشانه‌های آن از سال 86 مشاهده شد. در همان زمان بود که کارشناسان اقتصادی هشدارهای لازم را در این خصوص به مسوولان دادند با این حال رکود هم‌چنان بر بازار ایران سایه افکنده است.
اغلب صاحبنظران این بخش معتقدند سیاست‌های اقتصادی، بازار را به سوی رکود هدایت کرد. رکودی که معلوم نیست چه زمان سایه خود را از بازار اقتصادی ایران جمع خواهد کرد.

منبع خبر: ایلناتاريخ : چهارشنبه هفدهم شهریور 1389 | 14:52 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- با حضور مسئولان ارشد بانک های ملی ایران و توسعه تعاون، این دو بانک تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش بینا، محمودرضا خاوری با اشاره به هشتاد و دومین سالروز تاسیس بانک ملی ایران در 20 شهریور ماه جاری تاکید کرد: بانک ملی ایران ظرفیت های زیادی دارد که اگر از آنها به درستی استفاده شود می تواند بیش از این در توسعه اقتصادی کشور اثرگذار باشد. مدیر عامل بانک ملی ایران با عنوان اینکه این بانک رقیب سایر بانک ها نیست، افزود: بانک ملی ایران در خدمت بانک های دیگر بویژه بانک توسعه تعاون است چون گسترش تعاون آرزوی هر انسان عدالت محوری می باشد.
وی تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حمایت از بخش تعاونی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بخش تعاون جزو بخش های مورد حمایت در کشور است و عملکرد این بخش نیز مطلوب می باشد.
خاوری با تاکید بر لزوم پایبندی به مبانی بانکداری اسلامی در نظام بانکی ابراز داشت: به بهانه کسب سود نباید مقررات در زمینه های جذب منابع و اعطای تسهیلات دور زده شود چون این مساله به یک بد اندیشی در جامعه می انجامد و در این زمینه لازم است علاوه بر آگاهی بخشی به کارکنان، مشتریان هم آگاه شوند.
در ادامه این مراسم مدیر عامل بانک توسعه تعاون نیز با عنوان اینکه بانک ملی ایران بانک مادر است، گفت: عملکرد این بانک صرفاً در ترازنامه نمی گنجد و در زمینه شکستن تحریم، و حمایت از طرح های توسعه ای کشور فعالیت های این بانک قابل توجه است.
ماشاا... عظیمی فعالیت در بانک توسعه تعاون را نوعی عبادت خواند و افزود: این بانک با نظر مقام معظم رهبری تشکیل شده و با توجه به حضور آقای خاوری در بانک ملی ایران امیدواریم که بتوانیم منویات معظم له را در خصوص این بانک اجرایی نماییم.
وی با عنوان اینکه بر اساس اصول قانون اساسی بخش تعاون جزو ارکان نظام اقتصادی کشور است، اظهار داشت: اجرایی شدن اهداف بخش تعاونی در کشور نیازمند نهادهای متعددی از جمله بانک بود که با تشکیل بانک توسعه تعاون به دنبال اشتغال زایی و کارآفرینی برای مردم هستیم.
عظیمی در پایان بر آمادگی این بانک بر گسترش همکاری های متقابل تاکید کرد.

تاريخ : چهارشنبه هفدهم شهریور 1389 | 14:50 | نویسنده : کبیری مجد
بینا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 12 تهران از توزیع کارت های اعتباری بانک شهر بین زنان سرپرست خانوار این منطقه خبرداد.
به گزارش بینا،علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و اجتماعی این منطقه گفت : همزمان با ماه ضیافت الهی (ماه مبارک رمضان) ، اداره بانوان این حوزه در راستای خدمات رسانی و رفاه حال زنان سرپرست خانوار و براساس دستورالعمل ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران ، نسبت به توزیع 313 کارت اعتباری بانک شهر بین بانوان عضو ستاد توانمندسازی منطقه 12 اقدام کرد.
وی همچنین از توزیع 283 کارت های اعتباری مترو با شارژ مبلغ 10هزارتومان و کارت های رایگان استفاده از استخرهای شهرداری نیز بین زنان سرپرست خانوار خبر داد.تاريخ : چهارشنبه هفدهم شهریور 1389 | 14:42 | نویسنده : کبیری مجد

شعب کشيک بانک صادرات در روز شنبه مورخ 20 شهريور ماه سالجاري که بمناسبت عيد سعيد فطر تعطيل اعلام شده است ،سرويس دهي خواهند نمود.   

به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، در راستاي جلب رضايت مشتريان ،شعب کشيک این بانک در سطح کشور، در روز شنبه مورخ 20 شهريور ماه سالجاري که بمناسبت عيد سعيد فطر تعطيل اعلام شده است از ساعت 8 و30 تا 12 و 30 به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

براي مشاهده ليست اينجا کليک کنيد 

منبع : وب سایت بانک صادرات

تاريخ : سه شنبه شانزدهم شهریور 1389 | 11:18 | نویسنده : کبیری مجد

استفان گرین، رئیس بانک اچ‌اس‌بی‌سی معتقد است، آن دسته از نهادهای مالی که قادرند جهانی بیندیشند، می‌توانند به رونق و رشد دست پیدا کنند زیرا طی سال‌های آینده کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه‌یافته تاثیر بالاتری در اقتصاد جهان خواهند داشت.

بقیهادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه شانزدهم شهریور 1389 | 10:46 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- بانک مسکن ضوابط پرداخت تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده به متقاضیان را اعلام کرد.

به گزارش بینا به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، براساس دستورالعمل پرداخت تسهیلات نوسازی از محل خط اعتباری مسکن‌مهر بانک مسکن به ازای نوسازی و احداث هر واحد مسکونی در بافت فرسوده حداکثر 20 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 12 درصد به سازنده پرداخت می کند که چنانچه عملیات احداث به یکی از شیوه‌های نوین –صنعتی‌سازی انجام شود، سقف تسهیلات اعطایی تا 25 میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

بقیه در ادامه مطلب ....ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه پانزدهم شهریور 1389 | 14:28 | نویسنده : کبیری مجد

بیما- تفاهم نامه ی اجرایی طرح منفعت سپهر مابین مدیرعامل منطقه آزاد قشم و مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات به امضاء رسید.

به گزارش بیما به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران با اجرایی شدن این تفاهم نامه 15 میلیون دارنده سپهر کارت همزمان با عید سعید فطر می توانند برای سفر، اقامت و خرید از مراکز خدماتی و تجاری قشم از 5 تا 20 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوند.
بنا بر این گزارش سید رضا موسوی مدیرعامل منطقه آزاد قشم در این جلسه با تأکید بر بی رقیب بودن جزیره قشم در پتانسیل جذب گردشگر و توریسم و با اعلام اینکه بررسی ها نشان می دهد قیمت تمام شده کالا در جزیره قشم نسبت به کشور امارات و شهر دبی به مراتب ارزانتر می باشد، اظهار امیدواری کرد با اجرایی شدن این طرح ضمن رونق کسب و کار تجار منطقه آزاد قشم، مردم عزیز کشورمان بتوانند با هزینه کمتری از مزایا و خدمات این جزیره بهره‌مند گردند.
مجید ابوالفتحی مدیر کل روابط عمومی بانک صادرات ایران در پایان جلسه ضمن بر شمردن اهداف بانک صادرات از طرح منفعت سپهر به دو دلیل افزایش قدرت خرید مردم و کاهش هزینه های زندگی آنان، با اعلام اینکه بانک صادرات ایران آماده است با اجرایی کردن طرح منفعت سپهر در جزیره قشم بعنوان دومین جزیره پس از جزیره کیش، توان بازارسازی و تبلیغاتی خود را جهت رونق به چرخه اقتصاد در جزیره قشم بکار گیرد اعلام نمود منبعد کلیه صاحبان و فروشندگان کالا و خدمات که در این طرح عضو گردند می توانند از تسهیلات ارزان قیمت بانک صادرات ایران بهره مند گردند.تاريخ : دوشنبه پانزدهم شهریور 1389 | 11:53 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرد: با افزایش اعتماد عمومی به خدمات بانکداری الکترونیک، گرایش مردم به استفاده از خدمات بانکداری اینترنتی ، در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 257 درصدی رشد داشته است. به گزارش بینا، پایان مرداد ماه سال جاری تعداد کل تراکنش های انجام شده در سامانه سبای بانک های طرف قرارداد شرکت خدمات انفورماتیک 113 میلیون و 487 هزار و 183 تراکنش بوده که از این تعداد 2 میلیون 977 هزار و 568 تراکنش مربوط به پرداخت قبوض بوده است.


یکی دیگر از کاربردهای این سامانه امکان انتقال وجه بین بانکی ساتنا می باشد؛ ارائه اینتر نتی این خدمت با استقبال بسیار زیادی از سوی مشتریان مواجه شده است به گونه ای که آمار کل تراکنش های ساتنایی در پایان مرداد ماه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 1013 درصد رشد را نشان می دهد. لازم به ذکر است؛ این سامانه از بالاترین رده امنیتی برخوردار می باشد. مشتریان برای ورود به این سامانه می توانند پس از انجام ثبت نام و دریافت کد کاربری (User ID) و تهیه دستگاه تولید رمز یکبار مصرف (OTP) از شعب بانک های ارائه دهنده این خدمت، با استفاده از رمز تولید شده، به حسابهای شخصی متمرکز وارد و عملیات بانکی مورد نظر را انجام دهند. سامانه سبا یکی از غیر قابل نفوذ ترین سامانه های بانکداری اینترنتی بوده و بر اساس گزارش عملکرد سه ساله آن، در طول مدت فعالیت آن هیچگونه نفوذی به این سامانه صورت نگرفته است. این در حالی است که دسترسی به آن نیز از تمام کشورها امکانپذیر می باشد.
مشتریان بانک ها می توانند از طریق این سامانه خدماتی چون:دریافت صورتحساب 30 گردش آخر، دریافت صورتحساب دوره ای ، دریافت خلاصه حساب، دریافت مانده حساب ، انتقال وجه بین حسابهای خود شخص، انتقال وجه از حساب شخص به حساب سایرین، تعیین مبلغ چک های صادر شده، پرداخت قبوض همگانی(آب، برق، گاز، تلفن، موبایل، .....)، مدیریت حساب های مقصد، امکان تعریف دستور پرداخت، احراز هویت الکترونیکی کاربران سیستم بانکداری اینتر نتی در شعب، انتقال وجه بین بانکی (ساتنا)، پرداخت اقساط تسهیلات ، گزارش آخرین وضعیت تسهیلات و...را دریافت نمایند.

منبع خبر: بیناتاريخ : دوشنبه پانزدهم شهریور 1389 | 11:32 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: در جشنواره بین‌المللی ایران بانک 2010، برترین بانک‌‌های کشور در بانکداری الکترونیکی برگزیده می‌شوند.


بقیه در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه پانزدهم شهریور 1389 | 10:58 | نویسنده : کبیری مجد

15 شهریور سالروز تاسیس بانک صادرات گرامی باد

برای آشنایی با تاریخچه بانک صادرات اینجا کلیلک کنید

برای آشنایی با موسس بانک صادرات اینجا کلیلک کنیدتاريخ : یکشنبه چهاردهم شهریور 1389 | 16:53 | نویسنده : کبیری مجد

مشتريان بانك صادرات ايران از طريق امكانات مكانيزه اين بانك طي 5 ماهه اول امسال بالغ بر 14 ميليون و 170 هزار قبض خدمات شهري خود را بصورت غير حضوري و بدون مراجعه به شعب پرداخت نمودند.

به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، اين بانك در راستاي ارتقاي كيفي خدمات ،جلب رضايت مشتريان و همچنين تسهيل و تسريع در ارائه خدمات بانکي، نسبت به راه اندازي سيستم هاي مكانيزه دريافت قبوض خدمات شهري اقدام نموده كه بر اين اساس از ابتداي سال 89 لغايت پايان مرداد ماه امسال، مشتريان اين بانك و دارندگان کارت بانکهاي عضو شبکه شتاب از طريق دستگاههاي خودپرداز ، سيستم تلفني پرداخت قبوض (09602) ، دستگاههاي pos ، سيستم بانكداري اينترنتي و همراه بانک ، بالغ بر 14 ميليون و 170هزار انواع قبوض خدمات شهري خود را پرداخت نموده اند.
شايان ذکر است مشتريان اين بانك از طريق دستگاههاي خودپرداز 5/6 ميليون ، سيستم تلفني پرداخت قبوض (09602) 3 ميليون ، دستگاههاي پايانه فروشگاهي3 ميليون و 170 هزار ، سيستم بانكداري اينترنتي يک ميليون، همراه بانک500 هزار ، قبوض خود را پرداخت نموده اند که مجموعا تعداد قبوض پرداخت شده از ابتداي سال 89 لغايت پايان مرداد ماه 1389 با استفاده از امکانات مکانيزه  بانک صادرات بالغ بر14ميليون مي باشد.
گفتني است استفاده از سيستم هاي مكانيزه پرداخت قبوض خدمات شهري بانك صادرات نقش بسزايي در صرفه جويي وقت و هزينه مشتريان، كاهش ترافيك و آلودگي هوا و جلب رضايتمندي مشتريان دارد.
لازم به ذكر است دارندگان سپهر كارتهاي بانك صادرات و كارت بانكهاي عضو شبكه شتاب به راحتي مي توانند طي تماس با شماره تلفن 09602 و يا مراجعه به دستگاههاي خودپرداز اين بانك در سراسر كشور كه مجهز به سيستم باركدخوان مي باشند و همچنين عضويت در سيستم بانكداري اينترنتي بانك صادرات، قبوض خدمات شهري خود را بصورت رايگان پرداخت نمايند.

مشتريان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به سايت بانك صادرات ايران (www.bsi.ir) مراجعه فرمايند.

منبع سایت بانك صادرات ايران (www.bsi.ir)تاريخ : یکشنبه چهاردهم شهریور 1389 | 16:50 | نویسنده : کبیری مجد

ستاد هدفمند کردن یارانه های استان تهران آخرین مهلت وارد کردن حساب بانکی در سامانه رفاهی را اعلام کرد. به گزارش بینا، افرادی که به عنوان سرپرست خانوار، فرم اطلاعات اقتصادی خود را در سال 1387 یا سال جاری تکمیل کرده و در مهلت های تعیین شده حساب بانکی خود را در سامانه الکترونیکی وزارت رفاه و تامین اجتماعی به نشانی www.refahi.ir ثبت نکرده اند و متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند، برای آخرین بار می توانند از 15 تا 25 شهریور با مراجعه به این سامانه نسبت به درج شماره حساب بانکی خود اقدام نمایند.


در غیر این صورت، در این مرحله به آنان پرداختی انجام نخواهد شد.

منبع خبر: بینا

تاريخ : یکشنبه چهاردهم شهریور 1389 | 16:48 | نویسنده : کبیری مجد
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: اعطای تسهیلات، ضمانت‌نامه خرید دین و گشایش LC های داخلی برای صادرکنندگان نرم‌افزار در دستور کار قرار گرفته است.
کوروش پرویزیان در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان توسعه تجارت، بانک توسعه صادرات و اتحادیه صادرکنندگان نرم‌افزار اظهار داشت: امیدواریم این تفاهمنامه طلیعه‌ای برای حرکت بیشتر در بخش صادرات نرم‌افزار باشد، چرا که ما در این زمینه از نیروی انسانی بسیار فرهیخته‌ای برخوردار هستیم.
وی افزود: این تفاهمنامه اعطای تسهیلات، ضمانت‌نامه خرید دین، گشایش LC های داخلی برای صادرکنندگان نرم‌افزار داخل کشور با حمایت سازمان توسعه تجارت کشور است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اظهار داشت: از همه کسانی که در عرصه صادرات نرم‌افزار توانایی دارند، می‌خواهیم تا از طریق اتحادیه یا سازمان توسعه تجارت برای دریافت تسهیلات به بانک توسعه صادرات مراجعه کنند تا صادرات نرم‌افزار مورد حمایت بیشتر قرار گیرد.
وی افزود: صادرات خدمات فنی و مهندسی و صادرات پزشکی با دو استراتژی مشخص تسهیل اعطای تسهیلات به صادرکنندگان و کاهش هزینه‌های مالی صادرکنندگان جزو اولویت‌های بانکی توسعه صادرات است.
همچنین محمدرضا طلایی رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار گفت: تاکنون بیش از 7500 محصول نرم‌افزاری در کشور تولید و صادر شده است، همچنین پتانسیل بسیار مناسبی در خصوص تولید بازی‌های رایانه‌ای وجود دارد که امیدواریم با امضای این تفاهمنامه بسیاری از مشکلات و موانع حل شود.
وی افزود: بر اساس این تفاهمنامه ما متعهد می‌شویم تا پایان سال 90 رقم صادرات نرم‌افزار حداقل به 150 میلیون دلار برسد و بتوانیم تولید‌کنندگان بیشتری را جذب کنیم.

منبع خبر: توانا

تاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 15:40 | نویسنده : کبیری مجدتاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 13:33 | نویسنده : کبیری مجد
 

يک هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با سود علی الحساب 16 درصد مربوط به سازمان بنادر و دريانوردي  بمنظور تکميل و اتمام طرحهاي نيمه تمام وتوسعه مجتمع بندري شهيد رجايي (فاز2) و بندر شهيد بهشتي (چابهار) از طريق شعب منتخب بانک صادرات در سطح استان تهران عرضه خواهد شد.

بقیه در ادامه مطلب ....ادامه مطلب
تاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 13:29 | نویسنده : کبیری مجد

يک هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت با سود علی الحساب 16 درصد مربوط به سازمان بنادر و دريانوردي  بمنظور تکميل و اتمام طرحهاي نيمه تمام وتوسعه مجتمع بندري شهيد رجايي (فاز2) و بندر شهيد بهشتي (چابهار) از طريق شعب منتخب بانک صادرات در سطح استان تهران عرضه خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران ،از فردا يکشنبه مورخ چهاردهم شهريور ماه  يکهزار میلیارد ریال اوراق مشارکت(مرحله اول) مربوط به سازمان بنادر و دريانوردي در شعب منتخب بانک صادرات ایران در سطح استان تهران عرضه می شوند.

بر اين اساس بازپرداخت وجه اصل اوراق و پرداخت سودهای آن در سر رسیدهای مقرر توسط سازمان بنادر و دريانوردي تضمین شده است و بانک عامل موظف به پرداخت اصل و سودهای آن در مقاطع تعیین شده ، مي باشد.
اين گزارش حاکي است مدت سررسید اوراق مشارکت از تاریخ عرضه چهار ساله است اما در صورت بازخرید اوراق قبل از سررسید، سود متعلق با نرخ  5/15درصد برای کل زمان سپری شده محاسبه می شود.
گفتني است سود این اوراق در شرایط کنونی برای سرمایه گذاران بسیار جذاب و استثنایی است و با توجه به اینکه طرح های مذکور از طرح های بسیار سودده و مطمئن محسوب می شوند، پیش بینی می شود  عرضه اين اوراق با استقبال گسترده مردم همراه باشد.

منبع سایت بانك صادرات ايران (www.bsi.ir)تاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 11:53 | نویسنده : کبیری مجد
به دنبال درخواست بانک ملی از بانک های بوشهر، تمامی حساب های شهرداری در 3 بانک ملی، صادرات و ملت، مسدود شد.
براساس این گزارش، بانک ملی ایران دلیل این اقدام را بدهی 5.5 میلیارد تومانی شهرداری بوشهر به این بانک و عدم پرداخت آن اعلام کرده است.
بدهی شهرداری به بانک ملی نیز ناشی از وام یک میلیادری در سال 82 بوده که برای ساخت ترمینال مسافربری و بازارچه میوه و تره بار بوشهر دریافت شده و جرائم ناشی از دیرکرد اقساط، بدهی بانک از شهرداری را به 5.5 میلیارد تومان رسانده است.
بر این گزارش، شهردار و رییس شورای شهر بوشهر در نامه ای به استاندار، خواستار رفع مشکل حساب های شهرداری شده اند.
20 روز پیش نیز یکی از طلبکاران شهرداری با رای قطعی دادگاه 600 میلیون تومان از حساب این شهرداری برداشت کرده بود.
منبع:موجتاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 11:52 | نویسنده : کبیری مجد

بیما- پرداخت غیرحضوری قبوض در مردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ‪ ۱۵۵‬درصد افزایش یافت و موجب کاهش مراجعه حضوری مردم به بانک ها شد.

براساس گزارش ایرنا به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی شرکت خدمات انفورماتیک، با توسعه و تجهیز سامانه پرداخت قبوض در بانک‌های طرف قرارداد شرکت خدمات انفورماتیک، مردادماه سال جاری ‪ ۱۲‬میلیون و ‪ ۱۶۴‬هزار و ‪ ۷۱۷‬تراکنش از طریق این سامانه انجام شده است.
آشنایی مردم نسبت به مزایا و سهولت پرداخت غیرحضوری در سال‌های اخیر تاثیر بسزایی در کاهش مراجعات حضوری مردم به بانک‌ها داشته است.
از مجموع تراکنش‌های صورت گرفته بیش از چهار میلیون تراکنش از طریق دستگاه‌های ‪ pin pad‬موجود در شعب پرداخت شده است (استفاده‌کنندگان از این دستگاه می‌توانند از هر شعبه بانک‌های مختلف اقدام به پرداخت قبض خود نمایند).
در میان ابزار پرداخت الکترونیکی، پایانه‌های فروش با ‪ ۳۶۲‬درصد رشد نسبت به ماه مشابه سال قبل جای خود را در میان مردم به عنوان ابزاری مطمئن پیدا کرده است.
در این میان خدماتی چون پیامک و اینترنت نیز به لحاظ ارتقاء نرم افزاری و توسعه تجهیزات از قابلیت رشد بالایی برخوردار بوده است.
بدیهی است با افزایش امکان دسترسی به اینترنت و سواد دیجیتالی مردم، پرداخت‌های اینترنتی نیز از جایگاه مطلوب تری برخوردار خواهد شد به این ترتیب بانک‌ها فرصت بیشتری خواهند یافت تا به امور تخصصی تر بپردازند.
گفتنی است افزایش کمی و کیفی ارایه خدمات بانکداری الکترونیک با توجه به حجم و تنوع فعالیت‌های مالی تاثیر بسزایی بر مدیریت زمان در سطوح مختلف اعم از تک تک افراد جامعه و برنامه ریزان خواهد داشت.

تاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 10:18 | نویسنده : کبیری مجد

بیما- رئیس کل بانک مرکزی از نهایی شدن طرح خرید بنزین با کارت‌های بانکی تا پایان سال جاری خبر داد و در مورد سال پایه تورم، میزان اجرای بانکداری اسلامی در ایران و برنامه‌های بانک مرکزی در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در شش ماهه دوم سال گفت.

بقیه در ادامه مطلب ...ادامه مطلب
تاريخ : شنبه سیزدهم شهریور 1389 | 10:14 | نویسنده : کبیری مجد

بیما- مدیرعامل بانک تجارت با پذیرش برخی ضعف‌های این بانک در زمینه بانکداری الکترونیک گفت: به دلیل کهنگی زیرساخت‌ها برخی ضعف‌ها در حوزه بانکداری الکترونیک را می‌پذیرم .

براساس گزارش ایسنا مجیدرضا داوری، درباره برخی ضعف‌های این بانک در حوزه بانکداری الکترونیک اظهار کرد: در حال حاضر سعی کرده‌ایم در برخی حوزه‌های بانکداری الکترونیک پیشرو باشیم. اما باید توجه داشت که بانک تجارت اولین بانکی بوده است که در دهه 70 در زمینه بانکداری الکترونیک تجهیز شد.
وی با بیان این که بانک تجارت اولین بانکی بود که به طور کامل شبکه شد، ادامه داد: طبیعی است که در حال حاضر برخی زیرساخت‌های بانک کهنه شده‌اند و جواب نمی‌دهند که در این زمینه نیاز به سرمایه‌گذاری سنگینی داریم. در این زمینه مشکل سرمایه‌گذاری نداریم، اما متاسفانه به دلیل برخی مشکلات در واردات، نمی‌توانیم فن‌آوری جدید وارد کنیم.
او درباره این‌که برخی خودپردازهای بانک تجارت انتقال کارت به کارت را هم انجام نمی‌دهند، توضیح داد: در کل دستگاه‌های خودپرداز بانک تجارت 60 دستگاه وجود دارد که امکان انتقال کارت به کارت به دلیل کهنگی در آن‌ها وجود ندارد، چون نمی‌توانند نرم‌افزار این خدمت را پشتیبانی کنند و این 60دستگاه در شعب مختلف پخش است.
وی درباره میزان بالای اشغالی تلفن‌بانک بانک تجارت گفت: برای رفع این مشکل اقداماتی انجام داده‌ایم و در کل برخی از این ضعف‌ها را در مورد بانکداری الکترونیک قبول داریم.
داوری تاکید کرد: همکاران ما تلاش‌ خود را برای ارتقای سطح خدمات انجام می‌دهند، اما محدودیت‌هایی هم وجود دارد. در عین حال بانک تجارت در برخی از حوزه‌ها همچنان پیشتاز است و فعالیت‌هایی که ما در زمینه درگاه‌های اینترنتی داشته‌ایم، بی‌نظیر بوده است و هیچ کدام از بانک‌ها چنین کارهایی را انجام نداده‌اند.تاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 16:48 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- مدیرعامل مؤسسه اعتباری توسعه، نیلوفر مستوفی خوشه مهر را به سمت "مدیر کل روابط عمومی و بازاریابی " این مؤسسه منصوب کرد .
به گزارش بینا، دکتر مستخدمین حسینی ، در پی صدور احکامی برخی از مسئولین جدید مدیریت های روابط عمومی و بازاریابی ، انفورماتیک، طرح و برنامه ریزی ،شعب و تسهیلات و ضمانت نامه ها را معرفی کرد.

وی در حکمی با اشاره به ضرورت ادغام واحد های امور بازاریابی و اداره روابط عمومی به لحاظ فر آیند مشترک آن ها در زمینه وظایف و مسئولیت ها و تشکیل واحد جدید تحت عنوان " مدیریت روابط عمومی و بازاریابی " ، سرکار خانم نیلوفر مستوفی خوشه مهر را به سمت "مدیر امور روابط عمومی و بازاریابی " مؤسسه ی اعتباری توسعه منصوب کرد .
در ادامه این حکم آمده است ؛ امید است با استعانت از خداوند منان ، با استفاده از تجارب و تلاش و کوششی که هم واره در ایفای مسئولیت ها داشته اید ، در مسئولیت جدید نیز در تحقق اهداف مؤسسه و ترویج و توسعه بانک داری الکترونیک و بین الملل کما کان موفق و مؤید باشید .
گفتنی است نیلوفر مستوفی خوشه مهر قبل از انتصاب جدید، ریاست روابط عمومی موسسه اعتباری توسعه را بر عهده داشت.
مدیر عامل مؤسسه اعتباری توسعه در همین راستا حسینعلی آقایی اصل را به سمت مدیر امور انفورماتیک ، محسن موحدی را به سمت مدیر امور شعب ،حسین رضایی را به سمت مدیر امور طرح و برنامه ریزی و رجب صالحی را به سمت مدیر امور تسهیلات و ضمانت نامه ها منصوب کرد.تاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 16:3 | نویسنده : کبیری مجد

از نظر تاریخی، تا قبل از انقلاب صنعتی، تجارت و بازرگانی بیشتر، رابطه محور بوده است. پس از انقلاب صنعتی زمانی که تولید انبوه با روشهای جدید به‌سرعت رشد کرد و مصرف انبوه رخ نمایاند، واسطه‌ها در زنجیره توزیع قدرتمندتر شده، رابطه سنتی بین تولید کنندگان و مشتریان از هم گسسته شد. در نتیجه توزیع در سطح گسترده جغرافیایی پدیدار شد که خود نیاز به توزیع و بازاریابی انبوه را به همراه داشت. این روند در شرایطی که تقاضا بیش از عرضه بود، ضامن سودآوری بسیاری از شرکتها تلقی می‌شد.ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 15:42 | نویسنده : کبیری مجدتاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 13:11 | نویسنده : کبیری مجد

توسعه دسترسي به شبکه گسترده جهاني(اينترنت) انقلابي را در زمينه ارتباطات «يک به يک» و«يک به چند» در همه نقاط دنيا ايجاد کرده است. به جرات مي توان گفت که جهان هيچ گاه شاهد چنين شتابي براي استفاده از يک پديده علمي نبوده است. دسترسي تعداد زيادي از مردم به شبکه جهاني اينترنت و گسترش ارتباطات الکترونيک بين افراد و سازمان هاي مختلف از طريق دنياي مجازي، بستري مناسب براي برقراري مراودات تجاري و اقتصادي فراهم کرده است و تجارت و بانکداري الکترونيک را مي توان از تبعات گسترش و نفوذ آن دانست. با توجه به اهميت موضوع بانکداري الکترونيک و روند صعودي رواج آن در ايران و جهان لازم دانستيم مروري سريع داشته باشيم بر مفاهيم اوليه در اين عرصه از جمله نسبت تجارت الکترونيک و بانکداري الکترونيک.

بقیه در ادامه مطلب ....ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 10:58 | نویسنده : کبیری مجد

نورومارکتینگ در واقع حاصل ترکیب دو دانش بازاریابی و علم عصب‌شناسی یا نوروساینس است. این دانش نوظهور ترکیبی، به صاحبان صنایع نشان می‌دهد که واقعا چه چیزی در ذهن خریداران می‌گذرد.

ممکن است نورومارکتینگ را خنده‌دار یا عجیب و غریب، تصور کنید، اما چه بخواهید و چه نخواهید این دانش دیگر جزئی از جامعه مدرن مصرف‌کنندگان شده است.

بقیه در ادامه مطلب ...ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 9:44 | نویسنده : کبیری مجد

تا پايان تير ماه 1389، بانك صادرات ايران43 هزار و 200 ميليارد ريال تسهيلات در قالب بنگاههاي كوچك اقتصادي و طرحهاي زودبازده و كارآفرين به متقاضيان پرداخت نمود كه اين تسهيلات افزون بر 265 هزار فرصت شغلي جديد در اقصي نقاط كشور ايجاد كرده است.

به گزارش روابط عمومي بانك صادرات ايران، اين بانك در اجراي اهداف برنامه توسعه اقتصادي كشور در زمينه اشتغالزايي و طرح گسترش بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين همسو با سياستهاي مهرورزي و عدالت گستري دولت محترم،از سال 1384 تا پايان تيرماه 1389بالغ بر 43 هزار و 200 ميليارد ريال تسهيلات به بنگاههاي اقتصادي كوچك و طرحهاي زودبازده و كارآفرين در اقصي نقاط كشور پرداخت كرده است.
گفتني است اين تسهيلات براي 265 هزار نفر فرصت شغلي جديد ايجاد كرده است و همچنين استانهاي تهران، اصفهان، فارس، خوزستان و خراسان رضوي به ترتيب بيشترين ميزان تسهيلات را در قالب بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده و كارآفرين از بانك صادرات ايران دريافت نموده اند.تاريخ : پنجشنبه یازدهم شهریور 1389 | 9:43 | نویسنده : کبیری مجد

بینا- عرضه مرحله هشتم گواهی سپرده بانک‌پاسارگاد با سود علی‌الحساب سالیانه ۱۵ درصد علی الحساب، از تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ به مدت ۶ روز، آغاز می‌شود.

به گزارش بینا، این گواهی سپرده با نرخ سود ۱۵ درصد علی الحساب و در مبالغ ۵ ، ۱۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون ریالی عرضه می شود. گواهی سپرده بانک پاسارگاد بدون نام و قابل نقل و انتقال و سررسید آن نیز یک ساله است.

پرداخت سود روزشمار این گواهی به صورت ماهانه و معاف از مالیات است. گواهی سپرده بانک پاسارگاد قابلیت بازخرید قبل از سررسید با نرخ سود سپرده متناظر را دارد.
متقاضیان گرامی می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز اطلاع رسانی بانک پاسارگاد به شماره ۸۲۸۹۸۲۸۹ تماس حاصل کرده و برای خرید این گواهی به کلیه شعبه های بانک پاسارگاد در سرتاسر کشور مراجعه کنند.تاريخ : چهارشنبه دهم شهریور 1389 | 9:45 | نویسنده : کبیری مجدتاريخ : سه شنبه نهم شهریور 1389 | 13:0 | نویسنده : کبیری مجدتاريخ : سه شنبه نهم شهریور 1389 | 12:28 | نویسنده : کبیری مجد

برای دانلود اینجا کلیک کنید  • دانلود فیلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ